Миколаївське державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство

Записатися на прийом

Підготовка до протезування - комплексний процес і включає:
• загальну фізичну підготовку
• підготовку суглобів ампутованої кінцівки
• підготовку м’язів ампутованої кінцівки
• підготовку шкіри кукси

Ходьба на протезі пов’язана з досить інтенсивним фізичним навантаженням і вимагає від пацієнта достатньої фізичної підготовки. Для покращення загального стану після перенесеної ампутації потрібно якумога раніше починати ходити за допомогою милиць або ходунків і виконувати комплекс зміцнюючої гімнастики. Протезування лежачих хворих недоцільне і часто неефективне. Використання крісла колісного перешкоджає успішному протезуванню, оскільки людина швидко звикає до нього і не бажає ходити на протезі.

Під час ходьби на протезі робота м’язів ампутованої кінцівки відрізняється відроботи таких самих м’язів здорової ноги. В проміжку часу між операцією і первинним протезуванням зазвичай настає обмеження рухів (контрактура) в суглобах ампутованої кінцівки. Тому потрібно проводити підготовку м’язів та суглобівампутованої кінцівки: щоденне виконання амплітудних рухів, вправ з навантаженням, використання ортезів або гіпсових лонгет.

Для зменшення післяопераційного набряку і для формування кукси застосовують бинтування кукси еластичним бинтом.
Для покращення механічних властивостей шкіри кукси застосовують препарати з дубильними властивостями (настоянка дубової кори) зовнішньо.

Перед початкомпідготовки до протезування обов’язково проконсультуйтесь з лікареммедичного центру підприємства.

Не знайшли відповіді на своє запитання? Не проблема, Ви можете online задавати нам свої запитання і ми обов’язково в найближчий час опублікуємо відповідь.

Всі питання проходять модерацію, в зв'язку з чим, може бути затримка перед публікацією. Просимо поставитися до цього з розумінням і терпінням.

Задати запитання

© 2019-2021 Протезы Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору