Миколаївське державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство

Записатися на прийом

Взуття дуже важлива в будь-якому віці. У дитинстві воно сприяє формуванню правильної постави і ходи. Дорослим допомагає зняти втому і напругу в ногах при тривалому перебуванні в положенні стоячи або сидячи.

Але особливе значення воно набуває в тому випадку, якщо є захворювання опорно-рухового апарату, що викликають деформацію кісток або суглобівУ цьому випадку звичайні види і фасони взуття виявляються непридатними для носіння. Для корекції і профілактики патологій ніг існує спеціальна, ортопедичне взуття.

Відмінності взуття

Все взуття, яке ми носимо, можна розділити на три види:

Фасонна

Анатомічна

Ортопедична

Якщо з фасонному взуття і все зрозуміло, то про анатомічне та ортопедичне знають не всі. Особливо про те, чим один вид відрізняється від іншого, часто плутаючи їх між собою.

Визначимо поняття:

До анатомічного взуття відноситься така, яка забезпечує нормальне формування стопи (як правило, це відноситься до дитячих виробів).

Ортопедичне взуттялікувальна, сприяє корекції наявних порушень стопи, гомілки або стегна.

Навіщо потрібне ортопедичне взуття

При відсутності будь-якої патології кінцівок носіння лікувальної взуття може завдати шкоди, буде чинити негативний вплив на ходу і повноцінність рухів.

Лікар може порекомендувати відвідування взуттєвого ортопедичного салону у випадках:

Плоскостопості і клишоногості.

Порушення рухливості стоп.

Діабетичної стопи.

Відмінностей в довжині кінцівок.

Варикозу і надмірної ваги.

Викривлення хребта.

Артрозу суглобів стегна та/або коліна.

П'яткової шпори.

Переломів або операцій ніг.

Існують захворювання, при яких носіння лікувальної взуття протипоказано:

Трофічні виразки.

Тяжка форма венозної недостатності.

Гнійні ураження ніг.

Специфічні порушення опорно-рухового апарату.

Алергії на матеріали, з яких виготовлені вироби.

Функції

Носіння спеціального взуття сприяє:

Правильному розташуванню суглобів, особливо при заняттях фізичною культурою і спортом.

Амортизації при ходьбі і бігу.

Поліпшення ходи.

Збільшення гнучкості ніг і діапазону рухів.

Захисту суглобів стопи, гомілки і стегна.

Зменшення відчуття втоми за рахунок підтримки зводу стопи.

Рівномірному розподілу навантаження на хребет, суглоби і м'язи.

Виправлення дефектів стопи.

Види ортопедичної взуття

Ортопедичне взуття класифікується за певними ознаками. Основними критеріями виступають тип конструкції і функціональність.

За цими характеристиками взуття поділяється на:

Профілактичну

Малоскладну

Складну

Профілактична та мало складна

Профілактичне взуття застосовується в тому випадку, коли існує ризик виникнення патологій опорно-рухового апарату, а малоскладнуна ранній стадії виявлення дефектів. І ту, і іншу можна придбати в спеціалізованому магазині.

Профілактична та малоскладну ортопедичне взуття також поділяються на типи:

Профілактична з супінатором (вшитим або знімним). Призначається для профілактики плоскостопості та його лікування на ранніх стадіях. Супінатор підбирається з урахуванням особливостей стопи і ступеня деформації

Терапевтична та післяопераційна. Необхідна для полегшення і прискорення відновлення після операцій та травм кінцівок. Її головна функціязняття напруги в стопі.

Діабетична. Призначена для людей, страждаючих цукровим діабетом, які схильні до синдрому діабетичної стопи. Взуття надає комфортність ходьбі і попереджає прояв діабетичних ускладнень.

Складна

Її шиють на замовлення на нашому підприємстві за призначенням лікаря, де з пацієнта знімають мірки і роблять зліпок проблемної зони. Вона призначається тільки у разі складних патологій або незворотних деформацій (наприклад, при ампутації кінцівки).

Відмітними особливостями складною взуття є:

Високий задник, надійно фіксує гомілку.

Високі жорсткі берці, завдяки яким стопа не завалюється при ходьбі.

Знімні устілки.

Невисокий каблук.

Велика розкриття взуття, що забезпечує зручне надягання.

У свою чергу складна взуття поділяється на:

Антиварусную, яка призначена для лікування клишоногості.

Антивальгусную, рекомендовану при Х-подібному розташуванні кінцівок по відношенню один до одного.

Стабілізуючу, необхідну при характерному положенні стопи у дітей з ДЦП.

Ортопедичне взуття по сезону

До зимово-осіннього взуття відносяться чоботи і напівчоботи, черевики і напівчеревики, різноманітні ботильйони і туфлі. Матеріалом виготовлення є шкіра, володіє водовідштовхувальними властивостями. Взуття не повинна стискати ногу, особливо при болю і набряку.

Що стосується весняно-літнього сезону, то сюди відносяться туфлі, босоніжки,. Від зимового взуття їх відрізняє легкість конструкції, а також застосування для пошиття дихаючої шкіри. Зазвичай має добре укріплений задник, а також носок, що дозволяє приховати дефекти пальців. У літньому взутті часто використовується регульований ремінець-застібка, який дозволяє коригувати склепіння стопи.

Поради щодо вибору

Правильно обрана лікувальне взуттяце запорука здоров'я і зручності.

Купуючи взуття, важливо пам'ятати, що справжні вироби завжди виготовлені з натуральних матеріалів. Вони міцні, пластичні, забезпечують доступ повітря до ніг і випаровування зайвої вологи. Якщо модель виготовлена з штучної шкіри або гуми, значить, вона не має ніякого відношення до лікувальної і замість користі може принести тільки шкоду.

Примірку краще проводити в кінці дня, коли ноги мають властивість набрякати і збільшуватися в розмірах. Не потрібно поспішати: краще трохи походити по магазину і оцінити свої відчуття.

Якщо є кісточки на пальцях ніг, то краще вибирати черевики або туфлі на розмір більше. Великий палець не повинен упиратися в носок, інакше може виникнути запалення суглобів.

Уникайте вузької взуттявона може здавлювати і натирати ногу, викликати біль і втому, провокувати поява мозолів.

Жінкам не слід замовляти моделі з каблуком висотою більше чотирьох сантиметрів.

Крім взуття бажано придбати ще й устілки. Вони допомагають регулювати надмірне простір (наприклад, при покупці взуття трохи більшого розміру), правильно розподіляють вагу тіла і навантаження на стопу, забезпечують комфорт при русі.

Як правильно носити лікувальну взуття

Зазвичай рекомендації по режиму носіння дає лікуючий лікар. Ортопедичне взуття підлягає носінню протягом усього дня, не тільки на вулиці, але і вдома. Профілактичну найчастіше радять вдягати при великих навантаженнях, наприклад, якщо необхідно тривалий час провести на ногах.

Необхідно пам'ятати, що повністю вилікуватися від патології за допомогою ортопедичного взуття не вийде. Тому носіння взуття обов'язково доповнюється лікувальними процедурами - масажем, гімнастикою.

© 2019-2022 Протезы Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору